378 بازدید / در آموزش وردپرس / توسط
آخرین زمان ویرایش:

ایجاد منوی عالی برای سایت وردپرس با افزونه های کاربردی

این موضوع تعجب آورد است که همه ما معمولا برای ایجاد یک محتوای عالی تمام وقت خود را صرف میکنیم ولی برای ایجاد یک پیمایش مناسب در سایت اصلا وقتی صرف نمی کنیم، بدون داشتن یک پیمایش مناسب، بازدیدکنندگان ممکن است از سایت شما لذت کافی را نبرند، منو ها یکی از عوامل یک پیمایش مناسب هستند، در این مطلب به شما ایجاد منوی عالی برای سایت وردپرس را آموزش خواهم داد.

شروع ایجاد منوی عالی برای سایت وردپرس

مانند مسائل دیگر در وردپرس،  شما گزینه های زیادی برای ساخت منو های سایت خواهید داشت، در ادامه ما تمام این گزینه ها را پوشش خواهیم داد:

گزینه اول: Theme Menu Setup

در وردپرس وارد بخش Appearance شوید و بر روی Customize کلیک کنید. با کلیک بر روی این بخش تنظیمات سفارشی سازی تم شما باز خواهد شد و خواهید توانست تغییرات را همزمان مشاهده کنید.

در سایدبار سمت چپ بر روی تب Menus کلیک کنید.

سپس در این بخش قادر خواهید بود موقعیت منو ها را تغییر دهید و یا پیمایش های اصلی را به کلی تغییر دهید.

از بخش Main Navigation شما میتوانید صفحات جدید ایجاد کنید، برچسب منو ها را تغییر دهید، و همچنین قادر خواهید بود تا موقعیت پیمایش اصلی را در وبسایت مشخص کنید.

بر روی دکمه بازگشت کلیک کنید و وارد تب Menu Locations شوید. از این بخش خواهید توانست موقعیت منو ها را مشخص کنید

گزینه دوم: WordPress Menu Setup

برای شروع از بخش Appearance وارد Select menus شوید. در این صفحه دو تب وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید، تب Edit Menus و تب Manage Locations.

پایین تب Edit menus صفحه ای وجود دارد که شامل دو بخش است، بیایید از بخش سمت چپ شروع کنیم.

شما از این بخش قادر خواهید بود تا از هر نوع محتوایی در منو های سایت خود استفاده کنید. میتوانید از هر محتوایی مانند صفحات وب، پست، لینک های سفارشی استفاده کنید.

اگر میخواهید چیزی را به منو اضافه کنید، بر روی چک باکس کنار آن کلیک کنید و سپس بر روی Add to Menu button کلیک کنید. وقتی که عنصر را به منو اضافه کردید، خواهید توانست تا برچسب، موقعیت، و جزئییات دیگر مربوط به منو را تغییر دهید.

وقتی کار به اتمام رسید به پایین صفحه اسکورل کنید و مشخص کنید که منو باید در کدام بخش وبسایت شما باشد. سپس بر روی Save menu کلیک کنید.

برای ساخت منو های بهتر، ابزار های خود وردپرس کافی نخواهند بود. برای ایجاد منو های زیبا و کامل باید از یکسری افزونه و ویجت استفاده کنید.

گزینه سوم: ایجاد استایل CSS

برای کسانی که در کدنویسی ماهر هستند، بهترین گزینه استفاده از ایجاد استایل CSS خواهد بود، با استفاده از این روش خواهید توانست تا هرگونه که میخواهند منو ها را شخصی سازی کنند.

افزونه های شخصی سازی منو

Menu Icons

بسیاری از صاحبان وبسایت ها به سمت استفاده از آیکون ها برای سفارشی سازی سایتشان میروند، دیگر دوران استفاده از متن برای رساندن مطلب به پایان رسیده است، امروزه آیکون ها هم حرفی برای گفتن دارند، زیرا آیکون ها جلوه خاصی را به سایت شما خواهند داد. با استفاده از این افزونه شما خواهید توانست تا از آیکون ها برای منو های خود استفاده کنید.

Page Specific Menu Items

با استفاده از این افزونه خواهید توانست تا آیتم های منوی خود را به راحتی شخصی سازی کنید، این افزونه دارای طیف وسیعی از پیکربندی ها و تنظیمات است تا با استفاده از آن منوی مورد علاقه خود را ایجاد کنید.

WP Menu Cart

برای سایت های ووکامرس مهم است تا کارت های خرید خود را در گوشه ای از سایت به نمایش بگذارند. با استفاده از این افزونه خواهید توانست تا این کار را به سادگی انجام دهید.

Widgetize Navigation Menu

این افزونه به شما این قابلیت را میدهد تا با وجود شلوغ بودن وبسایتتان و با وجود آیتم های زیاد منو های مورد علاقه خود را ایجاد کنید، بدون اینکه محیط وبسایتتان بهم بخورد و مرتب خواهد ماند.

Max Mega Menu

با استفاده از این افزونه خواهید توانست تا منو های بزرگ ایجاد کنید و آیتم های مختلفی را در آنها استفاده کنید، مانند: ویجت ها، تصاویر، ویدئو ها و…

امیدوارم این مطلب به شما کمک کرده باشد تا منوی مورد علاقه خودتان را ایجاد کنید.

موفق باشید…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *